• Cadac. Enabling digital starts here.
  • Autodesk Platinum Partner
  • Cadac Loyalty Program: exclusieve voordelen & cashback
  • +31 88 9322 333

E-Database -06- Beheer Database en CAD - TheModus Professional (Nordined)


Laatst gewijzigd op: 20 juli 2022

INHOUDSOPGAVE



Beheer Database en CAD


Back-up en Restore van de database


Algemeen

Van de database van E-Database zal op gezette tijden een veiligheidskopie gemaakt moeten worden.

De tabellen van alle projecten zitten allemaal in één database-bestand. Een kopie maken van dat ene bestand volstaat.

E-Database mag niet actief zijn tijdens het maken van de kopie of back-up.

Bij elk project zullen meerdere tekeningen beheerd worden. Van elke tekening zal een veiligheidskopie gemaakt moeten worden. De tekeningen staan meestal in een aparte map(structuur). In een tekeningmap staan behalve de ‘echte’ tekeningbestanden (.DWG) ook de voorgaande versie van de tekening (.BAK) en mogelijk Autosave bestanden (.SV$).

Alleen van de .DWG-bestanden moeten veiligheidskopieën gemaakt worden.

Van de programmatuur is het niet zinvol een aparte back-up te maken. Herinstallatie vanaf diskette of CD zal noodzakelijk zijn.


Plaats van de database

De plaats van de database wordt bepaald tijdens de installatie van de programmatuur. De default instelling is:

  • %appdata%\Cadac Group\Techniek 10.x\Edb\D\Nor_Elektra.mdb
  • C:\NorTemp\Temp.mdb

De plaats van Elektra.mdb en Temp.mdb staan in de databases vastgelegd.


Terug naar Inhoudsopgave


Importeren projecten


Algemeen

Alle projecten staan in 1 database. Als een project door derden – installateur of opdrachtgever - beschikbaar gesteld wordt, moet het betreffende project worden geïmporteerd.

Als een (vroegere) versie van dit project al in de database bekend is zal die versie eerst verwijderd moeten worden voordat de nieuwe versie van het project geïmporteerd kan worden.

Bij de import kan opgegeven worden of de referentietabellen 'Armaturencatalogus', 'Vermogenssoorten' en 'Elektra-symbolen' aangepast moeten worden.

De bestaande database is te actualiseren met ascii bestand 'Update EDB.asc' in %appdata%\Cadac Group\Techniek 10.x\Edb\D, die 'Transparanten' en 'Noodverlichting' van elkaar scheidt, en de nieuwe symbolen aanvult, zodat de database weer actueel is. Dit ascii-bestand moet worden geïmporteerd en daarbij moeten vermogenssoort en Elektra-symbool worden toegevoegd en aangepast.


   

Project importeren

  1. Selecteer 'Importeren...' in menu 'Project'
  2. Klik op knop [ … ] achter 'Import bestand'
  3. Selecteer in het bestandenvenster de map en het import-bestand
  4. Klik op knop [ Openen ]
  5. Pas zonodig de import opties aan via knop [ Instellen... ]
    1. Geef de import-instellingen op voor de tabellen met catalogusarmaturen, vermogenssoorten en elektra-symbolen:
      • Niet importeren (Deze gegevens niet importeren)
      • Niet bestaan toevoegen (Indien gegevens niet bestaan toevoegen, indien ze wel bestaan niet aanpassen)
      • Toevoegen en aanpassen (Indien gegevens niet bestaan toevoegen, indien ze wel bestaan  aanpassen )
    2. Klik op knop [ OK ]
  6. Klik op knop [ Import ]
    Melding dat het project is geïmporteerd
  7. Klik op knop [ OK ]
  8. Selecteer het volgende te importeren project
    of
    Klik op knop [ Annuleren ] om het venster te verlaten


Terug naar Inhoudsopgave


Exporteren projecten


Algemeen

Alle projecten staan in 1 database. Als een project beschikbaar moet komen voor een installateur of voor een opdrachtgever kan het betreffende project worden geëxporteerd en vervolgens elders worden ingelezen (geïmporteerd).

Het betreffende project wordt hiermee niet verwijderd uit de database.

Eventueel kan een project, na export, wel worden verwijderd uit de database. Als op enige tijd het project weer bewerkt moet worden kan het weer worden geïmporteerd.



Project exporteren

  • Het te exporteren project moet actief zijn.
  1. Selecteer 'Exporteren...' in pull-down menu 'Project'
  2. Klik op knop [ … ]
  3. Geef in het bestandsvenster map en bestandsnaam op
    • Klik op knop [ Opslaan ]
  4. Klik op knop [ Export ]
    Melding: export van project voltooid.
  5. Klik op knop [ OK ]

Terug naar Inhoudsopgave


Systeeminstellingen

Algemeen

Voor een goede werking zijn een drietal groepen van instellingen van belang.

  • Plaats van de database-bestanden
  • SQL-database ODBC-instellingen
  • AutoCAD-instellingen
  • Instellingen lettertype tabelvenster (niet aanpassen)

De instellingen zijn aan te passen via menu 'Opties', 'Systeem…'

Wijziging van deze instellingen zal niet nodig zijn: slechts bij de installatie of herinstallatie is dit aan de orde.


Plaats van de bestanden

Bij multi-user-gebruik zal de database (Nor_Elektra.mdb) op het netwerk staan; alleen de database met de persoonlijke instellingen (Temp.mdb) zal in C:\NorTemp\ moeten staan.

de Werkmap (Tijdelijke directory) moet lokaal staan.

De werkmap (Tijdelijke directory) wordt gebruikt voor tijdelijke bestanden voor het uitwisselen van gegevens (extract.txt, kast.lst, K_#.srt, K_#.sym).


Welke database


AutoCAD paden


  1. Klik binnen AutoCAD met de rechter muistoets in het commandoveld en kies 'Options'
    of
    Klik [ Options ]  in het Applicatiemenu (grote rode A)
  2. Controleer de 'Active profile' (Nordined_10_X)
  3. Controleer de instelling van het profile:
    1. Activeer het tabblad 'Files'
    2. Open de eerste regel 'Support Files Search Path'
    3. De eerste regel moet zijn: C:\Program Files (x86)\Cadac Group\Techniek 10.X\Lib\


Terug naar Inhoudsopgave